Romanian Interpreter for parents

Dear parents and carers there will be a Romanian interpreter available with Miss Divers from the Parental engagement team available to assist Romanian families who need help with any school based issues, paperwork or filling in school forms or letters every Friday morning from 24 January 2020 in the pastoral care meeting room between 9-10am
Draga Parinte/ Ingrijitor

Scoala Holyrood o sa desfasoare sesiuni saptamanale  la care parinti  care  au nevoie de ajutor pot veni  daca au nevoie de  sprijin cu lucrurile care au legatura cu scoala .

Daca aveti intrebari cu privire la o scrisoare pe care ati primit-o, sa  primiti uniforma de scoala , sa aplicati pentru mancare gratuita , sa ne dati informati despre copilul dumneavoastra noua  personalului   sau oricare alt subiect  care ar putea sa-l opreasca pe copilul dumneavoastra sa vina la scoala si sa invete  si in care noi   putem sa va  ajutam , puteti  veni la scoala Vineri dimineata oricand intre orele 9am-10-am. Acest serviciu va fi disponibil incepand cu data de 24/01/2020

Simplu megeti la receptia scoli  si intrebati de doamna profesoara Miss Divers . Un interpret de asemenea va  fi prezent.

Cu drag

 

Departamentul de Engleza si de asistenta al Parintilor

Lucrand impreuna pentru a sprijini familile le noastre